Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

Social Icons

A A A

Decyzją Zarządu Powiatu Wejherowskiego Powiatową Biblioteką Publiczną w Wejherowie przez następnych 5 lat zarządzać będzie dotychczasowy dyrektor – Barbara Gusman. Nominację na kolejną, pięcioletnią kadencję wręczyła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius oraz Wicestarosta Jacek Thiel.

Barbara Gusman piastuje stanowisko Dyrektora PBP w Wejherowie od 2014 r. W tym czasie dała się poznać jako doskonały menedżer, inicjator wielu kulturalnych działań, m.in. spotkań z pisarzami, podróżnikami i artystami, konkursów recytatorskich, zajęć dla seniorów, warsztatów teatralnych czy wydarzeń związanych z popularyzacją czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym ogólnopolskiej kampanii „Mała książka wielki człowiek”, która zachęca rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

💬 – Życzę dalszej efektywnej działalności na rzecz mieszkańców Powiatu Wejherowskiego, nowych czytelników oraz wielu pomysłów na szerzenie w społeczeństwie nawyku czytania i obcowania z książką – 💬 powiedziała Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

BG

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

4
3
wmbg
kultura