Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

Social Icons

A A A
"Podróżować znaczy żyć" to nie tylko tytuł jednej z książek autorstwa Olga Dębicka - reportażystki i dziennikarki National Geographic, ale również jej życiowe motto, którym zaraziła uczniów I LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie.
Na pierwszą grupę czekało pałace słońce i piasek pustyni Al Marmoon. Mimo, że Dubaj to miasto zbudowane na pustyni, można tam jeździć na nartach! W centrum handlowym możemy wybrać się na stok narciarski usypany z ogromnej ilości sztucznego śniegu. Pani Olga pokazywała również słynny Burdż Chalifa, czyli najwyższy drapacz chmur na świecie oraz hotel Burj Al Arab zbudowany na wzór żagla, któremu przyznano aż 7 gwiazdek w skali Michelin. Dzięki Pani Oldze mogliśmy poznać kulturę i architekturę jednego z najsłynniejszych miast świata.
Kolejną grupę przywitała nostalgiczna Portugalia. Pani Olga odkryła przed nami tajemnice Porto, okazuję się, że miasto to słynie nie tylko z pysznego wina. Największą ciekawostką okazała się być księgarnia Livraria Lelko & Irmāo, która była inspiracją dla J. K. Rowlling autorki słynnego Harrego Pottera. Wnętrze bogato zdobionej księgarni mamy okazję zobaczyć również w samej ekranizacji powieści. Mogliśmy podziwiać wspaniałe zabytki zdobione azulrjos, czyli słynnymi często malowanymi na niebiesko ceramicznymi płytkami, z których słynie Portugalia. Z Porto przenieśliśmy się do malowniczej Lizbony. Szczególnie zachwycił nas XVI wieczny Klasztor Hieronimitów wykonany w stylu Manuelińskim charakterystycznym tego kraju, oraz dziwaczny i kolorowy Pałac Pena w Sintrze.
Dziękujemy za wspaniałe, pełne słonca spotkania. Z pewnością opowieści Pani Olgi zainsitują w przeszłości uczniów do podróżowania po najodleglejszych zakątkach świata.
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

4
3
wmbg
kultura