Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

Social Icons

A A A

Zapraszamy na wernisaż prac Aleksandry Mazurkiewicz – Tiesler,

którego uroczyste otwarcie odbędzie się w naszej bibliotece we wtorek 26 kwietnia br., o godzinie 17-ej.

Dla uprzyjemnienia odbioru prac artystki usłyszymy koncert muzyczny w wykonaniu Artura Sychowskiego.

 

Aleksandra Mazurkiewicz- Tiesler tworzy i mieszka w Wejherowie.
Jest absolwentką Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, kierunek Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych, specjalność Grafika warsztatowa oraz Państwowego Liceum Plastycznego w Gdyni Orłowie, specjalność formy użytkowe, metaloplastyka.


W swojej twórczości zajmuje się różnymi technikami plastycznymi takimi jak: rzeźba w metalu, glinie, gipsie i papierze, płaskorzeźba- repusacja w blasze, grafika warsztatowa: linoryt, akwaforta, akwatinta, sucha igła, algrafia, grafika komputerowa, fotografia artystyczna, animacja, malarstwo sztalugowe: akryl, olej oraz malarstwo ścienne, malarstwo na tkaninach: jedwab, batik, malarstwo witrażowe, na drewnie i metalu, na ceramice i innych przedmiotach użytkowych.


Należy do regionalnych stowarzyszeń między innymi do Stowarzyszenia Artystów Plastyków „Pasja” Wejherowo, gdzie pełni funkcję wiceprezesa, Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów „Mare Nostrum” im. Antoniego Suchanka oraz Koła Pasji Twórczych przy Bibliotece Publicznej Gminy Wejherowo w Bolszewie.


Prowadzi zajęcia plastyczne na licznych warsztatach grupowych i indywidualnych w bibliotekach i szkołach z dziećmi i młodzieżą oraz cyklicznie prowadzi zajęcia jako wolontariusz z osobami dorosłymi na Wejherowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku oddział YMCA Wejherowo.


Jest uczestniczką wielu plenerów i wystaw zbiorowych oraz indywidualnych. Prace artystki znajdują się wśród odbiorców w kraju i za granicą.

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

4
3
wmbg
kultura