III cykl zajęć wakacyjnych „Mali-Wielcy Chemicy w Bibliotece” dobiegł końca. Tematem ostatniego dnia warsztatów były eksperymenty z suchym lodem. Uczestnicy mieli okazję prześledzić doświadczenia z dymnymi kółkami oraz piankowym wężem i samodzielnie sprawdzić jak szybko wypełni się balon dwutlenkiem węgla zawartym w suchym lodzie. Wielu emocji dostarczył eksperyment z bańką wypełnioną CO². Na koniec dzieci wraz z opiekunami przeprowadziły eksperyment z wytworzeniem piany imitującej wybuch wulkanu. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas ![]()








